Érdeklődés
E-mail: info@budaorsnyelvstudio.hu

Nyelvtanulási tippek » Így jegyezd meg könnyedén a szavakat

Egy meglepő tény az emberi memóriáról

Itt az ideje lecserélni a „Soha nem emlékszem a szavakra!” és az ”Én nem tudok tanulni, nem marad meg belőle semmi!” típusú hozzáállást! Nézzük, mi segíti a memóriát, milyen technikával maradnak meg jobban és hosszútávon a szavak. Vagyis: mire emlékszünk leginkább? Íme a segítség:

Mire emlékszünk?

90%-ra annak, amit CSINÁLTUNK

70%-ra annak, amit MONDTUNK

50%-ra annak, amit LÁTTUNK ÉS HALLOTTUNK

30%-ra annak, amit LÁTTUNK

20%-ra annak, amit HALLOTTUNK

10%-ra annak, amit OLVASTUNK

Így érdemes az angoltanulási szokásainkat is alakítani! Például:

- "CSINÁLJ" kis kártyákat az új kifejezésekből! Húzz a kupacból kettőt és "MONDJ" velük egy mondatot!

- Miután "ELOLVASTAD" Sally egy napját az angol könyvedből, "MONDD EL" Te az egyik napodat angolul!

- Épp az igék három alakjával küzdesz? A hasonlókból "CSINÁLJ" csoportokat és "MONDJ" velük mondatokat! Segítsd a memóriádat, hiszen az agyunk szeret csoportokban gondolkodni. :)

És mivel ezt most csak elolvastad, szinte semmi nem fog megmaradni belőle… de ha ezt elmondod másnak és készítesz egy "Holnaptól így fogok tanulni" listát, akkor valószínűleg megjegyezted, hogy a dolgokat CSINÁLNI kell és BESZÉLNI róluk.

Légy aktív részese a tanulásodnak, ne csak befogadd a dolgokat! :)

Vissza a nyelvtanulási tippekhez